Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Jarosławiu realizuje projekt FEPK.01.02-IŻ.00-0109/23 współfinansowany ze środków EFRR w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027 – priorytet Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka.

Celem głównym projektu adekwatnie do celu przypisanego do działania 01.02 RPO WP jest wyższa jakość i rozszerzony zakres usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną przez PWSTE (PANS) w Jarosławiu dla studentów, pracowników i interesariuszy zewnętrznych.

Cele główne projektu

Na cel główny projektu składają się cele cząstkowe, wyszczególnione poniżej:

  • poprawa jakości kształcenia studentów poprzez uruchomienie własnego systemu do kształcenia online, udostępnienie repozytorium nagrań z wykładów oraz polepszenie dostępu do sieci Internet.
  • poprawa warunków studiowania poprzez zwiększenie katalogu spraw możliwych do załatwienia na zasadzie e-usługi – integracja usług z systemem USOS, integracja autoryzacji z SSO (CAS) USOS, automatyczne tworzenie kont studentów i pracowników w nowych usługach – poprawa warunków pracy nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych poprzez udostępnienie systemu do pracy zdalnej
  • zwiększenie dostępności infrastruktury Uczelni dla potrzeb osób niepełnosprawnych – polepszenie dostępu do sieci Internet oraz opatrzenie napisami materiałów wideo udostępnianych w repozytorium. Przedmiotem projektu, zestawem działań służący, osiągnięciu zamierzonych efektów,
  • poprawa zabezpieczeń sieci poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań Cyberbezpieczeństwa.

Zadania

W projekcie zaplanowano realizację następujących zadań:

Zadanie 1. System do edukacji online – uruchomienie systemu jako usługi WEB na serwerach Uczelni, automatyzacja zakładania kont dla studentów i dydaktyków, integracja usługi z systemem USOS. System ma na celu dostarczenie użytkownikom własnego systemu do prowadzenia zdalnych zajęć

Zadanie 2. Repozytorium nagrań ze spotkań online – zadanie ma doprowadzić do uruchomienia serwisu WEB publikującego treści multimedialne w tym wykłady, ćwiczenia, kursów czy wydarzenia na Uczelni.

Zadanie 3. Digitalizacja zasobów – zadanie polega na digitalizacji posiadanych zasobów bibliotecznych do wersji cyfrowej i publikacja tych materiałów w ramach planowanego repozytorium multimedialnego. Zasoby będą skanowane i konwertowane do postaci plików PDF a w miarę możliwości do przeszukiwanego PDF.

Zadanie 4. Praca zdalna dla pracowników – obecnie Pracownicy do pracy zdalnej mają wydawane certyfikaty dla łącza VPN i muszą instalować klienta OpenVPN na swoim komputerze. Mają przez VPN dostęp do wszystkich komputerów włączonych do sieci. Realizacja zadania umożliwi uruchomienie serwisu WEB, przez który udostępni przez przeglądarkę internetową pulpit komputera pracownika.

Zadanie 5. Poprawa dostępności e-usług na terenie Uczelni – w ramach zadania główne serwisy uczelni poddane zostaną audytowi. Wynikiem audytu będzie opracowanie wewnętrznych instrukcji poprawnego publikowania treści w serwisach WEB dla admin./pracowników uczelni. Drugim etapem zadania będzie zlecenie usługi modernizacji serwisów w celu dostosowania do zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej. Dotyczyć to będzie m.in. szablonów stron, arkuszy stylów, pluginy.

Zadanie 6. Poprawa Cyberbezpieczeństwa – zadanie polega na zakupie sprzętowego firewalla, routera BGP, przełączników, access point WiFi, macierzy dyskowej, biblioteki taśmowej, oprogramowania do analizy ruchu sieciowego.

 

Wartość projektu: 6 247 937,30 zł

Dofinansowanie: 5 310 746,70 zł

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Aktualności w projekcie

Na skróty

Realizowane projekty

Zakończone projekty

Dokumentacja

Szkolenia

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Dział Pozyskiwania Funduszy 

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych
im ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

16 624 46 42

Budynek Rektoratu, pok. 5 & 5B

ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, PANS w Jarosławiu ©

Skip to content